DARKMONKOVY ČEŠTINY

češtiny do her, překlady knih

Glory of the Roman Empire

Češtinu pro hru Glory of the Roman Empire si můžete stáhnout

zde jako .EXE instalátor v ZIPu

Stažení češtiny

Instalátor češtiny je napsán v C# a vyžaduje ke spuštění knihovnu .NET Framework 2.0. Je možné, že už ji na svém počítači máte nainstalovanou. Pokud ne, instalátor se Vám nepodaří spustit! V takovém případě si ho musíte stáhnout, např.:

Toto raději zdůrazňuji, protože mi už hodně lidí psalo, že jim moje čeština nejde spustit, a teprve pak zjistili, že nemají .NET Framework nainstalovaný, přestože jsem na nutnost jeho stažení upozorňoval.

Nechcete-li si stahovat .NET Framework, můžete si stáhnout jen soubory v ZIPu a do adresáře s hrou je ručně překopírovat (viz níže).

Instalace češtiny

Instalace pomocí instalátoru by neměla činit problémy. Po stažení rozbalíte GloryCZ.zip a jednoduše spustíte jediný v něm obsažený soubor GloryCZ.exe. Instalátor se sám pokusí najít adresář s hrou, pokud se mu to nepodaří, musíte mu ho najít sami. Pak stiskněte „Instalovat češtinu“. Pokud se vám nebude líbit a budete chtít zpátky angličtinu, stiskněte „Obnovit angličtinu“. Tlačítko „Informace“ rozbalí a zobrazí textový soubor s informacemi. Toť vše.

Jak vypadá čeština

Překlad je s diakritikou, při překladu jsem nenarazil na žádný větší problém, takže by vše mělo být v pohodě. Přeloženo je vše kromě titulků, které stejně nikdo nečte.

Něco o hře

Pro ty, kteří se sem dostali jen náhodou a nevědí, o jaké hře je řeč: Glory of the Roman Empire je průměrná budovatelská strategie ze starověké Římské říše. Nestavíte přímo Řím, ale malé městečko na hranicích říše. S Římem se ve hře setkáte jen tak, že s ním občas obchodujete a dostáváte z něj rozkazy. Jinak je to klasické stavění města, kdy jeho obyvatelům musíte zajistit jídlo, šaty, zábavu a občas je ochránit před útoky barbarů (jiný boj než s barbary ve hře nepotkáte). Napřed postavíte jednoduché budovy, ty vyprodukují suroviny, pak můžete stavět složitější budovy... zkrátka stokrát ohraná písnička bez nějakých originálnějších nápadů. Což ovšem neznamená, že vás nemůže zaujmout a pobavit.

Kontakt

Mail na mě: fdarkmonk@seznam.cz bez úvodního písmene f (to je tam kvůli zabránění spamům)

Zpět na hlavní stránku