DARKMONKOVY ČEŠTINY

češtiny do her, překlady knih

Překlady knih

Kdysi (úplně nejprve někdy v roce 1996, pak asi tak v letech 2000-2005) jsem hrával sběratelskou karetní hru Magic: The Gathering. Princip sběratelské karetní hry spočívá v tom, že si nakoupíte, vyměníte, půjčíte, podvodně vylákáte nebo ukradnete karty, z nichž si pak sestavíte balíček, s nímž následně hrajete proti soupeři, který má vlastní balíček. Samozřejmě platí, že čím lepší karta, tím dražší, a karty do balíčku musejí být co nejlépe vybrány, aby spolu dokázaly spolupracovat. Z velké části tedy o úspěchu bohužel rozhoduje to, kolik do této hry vrazíte peněz nebo jak šikovně dokážete vyměňovat karty s méně zkušenými hráči tak, abyste za svou méně dobrou kartu získali lepší. Což byl taky důvod, proč jsem s Magicem nakonec skončil.

Nicméně teď se jím zabývám z úplně jiného směru. Magic se odehrává ve fantasy světě a jednotlivé karty představují jeho postavy, události nebo místa. Spolu s kartami vycházejí i fantasy romány odehrávající se v tomto světě. Obvykle ke každé nově vydané edici karet vyjde román, jehož prvky představují karty v oné edici. Bohužel většina těchto knih nikdy nevyšla a asi ani nevyjde v češtině. Pokud tedy neumíte dostatečně dobře anglicky, jste odkázáni na amatérské překlady, mimo jiné ty moje.

Jeff Grubb: Ice Age Trilogy

První dílo ze světa MTG, které jsem začal překládat, je trilogie Jeffa Grubba Ice Age, odehrávající se ve světě známém hráčům MTG z edic The Dark, Ice Age a Alliances. Ty vyšly již v roce 1998, samotná trilogie vyšla až kolem roku 2000. Někteří lidé ji považují za jedny z nejlepších knih z tohoto světa vůbec. I podle mě je velice dobrá.

Její překlady najdete zde:

Všechny překlady jsou ve formátu XHTML, který si můžete zobrazit přímo v prohlížeči. Máte-li elektronickou čtečku (Kindle a spol.), je tento formát snadno převoditelný do formátů pro čtečky pomocí programu Calibre.

Další amatérské překlady knih ze světa MTG najdete na webu CMUS (asi největší český web o MTG).

Kontakt

Mail na mě: fdarkmonk@seznam.cz bez úvodního písmene f (to je tam kvůli zabránění spamům)

Zpět na hlavní stránku